שירותים

 
 
 
"גלה-און" מספקת שירותי מעבדת זרע לפוריות הגבר וברשותה סניפים בנצרת עילית ובכרמיאל.

כל השירותים והבדיקות ניתנים בשתי המעבדות ושתי המעבדות פועלות תחת הוראות, אישור ופיקוח משרד הבריאות וקופות החולים. "גלה-און" מציעה את השירותים למבוטחי קופות החולים מכבי ומאוחדת ללא עלות ובהצגת ההתחייבויות המתאימות. למבוטחים בחברות הביטוח או בקופות חולים האחרות או חיילים ועובדי צה"ל, אפשר להזדכות על חלק מהשירותים בהצגת החשבונית שיקבלו בגלה-און.

להלן נפרט את השירותים העיקרים המוצעים על ידינו. חשוב לציין שכול בדיקות הזרע וטיפולים בזרע, הנמצאים בסל הבריאות מבוצעים בגלה-און. בנוסף בגלה-און אפשר לבצע מכלול רב של בדיקות נוספות בזרע, החל בבדיקות מיקרוסקופיות וביוכימיות מורכבות ועד לבדיקות גנטיות בזרע. אם אינך בטוח שהבדיקה אליה הופנית מבוצעת על ידינו? פנה אלינו באמצעות טופס הפניה שבאתר או בהשארת הודעה בשירות הטלפוני של חברת ביפר ואנחנו נחזור אלייך תוך מספר שעות.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדיקת זרע מקיפה

 
חשיבותה של הבדיקה באבחון ראשוני לבעיות פוריות אצל הגבר. במסגרת הבדיקה ניבדקים הספירה, התנועתיות ומבנה הזירעונים ובנוסף, יבדקו מדדים פיזיקליים, כגון: נפח, דרגת חומציות, צמיגות ועוד. לפעמים הנתונים המתקבלים מצריכים את הרחבת הבדיקה לבדיקת אחוז הזירעונים החיים, כושר ההישרדות של הזירעונים לאורך זמן או נוכחות תאי דלקת בנוזל הזרע ועוד. בכדי לבצע את בדיקת הזרע בהצלחה ומסירת תשובות אמינות נדרשים שלושה סוגי מיקרוסקופים ושלושה כלי מדידה שונים. בנוסף, חומרים וערכות באיכות הטובה ביותר. כול הציוד הנילווה הזה נמצא בכול אחת מהמעבדות של "גלה-און". זמן הבדיקה המשוער הינו כשעה ואת התשובות ניתן לקבל בתוך ארבעה ימים, בפקס או בדוא"ל (מייל) ובמקרים מיוחדים בתוך שעתיים במעבדה.
 

השבחת זרע/הכנת זרע טיפולית (לצורך השבה לרחם)

 
 
  • חובה להפריד את הזירעונים מנוזל הזרע לפני הזרקתם לרחם האשה. בגלה-און מבוצעת, בנוסף להפרדה הסטנדרטית, גם הפרדה בשיטת הגראדיינט היוקרתית המבטיחה הגדלה משמעותית של הסיכויים להפריה והריון. שיטת ההפרדה ע"ג גראדיינט מאפשרת את בחירת הזירעונים הבוגרים וסילוק תאי הזרע הלא בוגרים והפגומים וכן סילוק תאי דלקת וכול גורם אחר שיכול לפגוע בשיעורי ההצלחה של הטיפול. האפשרות של הסתפקות בהליך הזול והפשוט של הפרדה בלבד של הזירעונים מנוזל הזרע (רחיצת זרע) מקטינה באופן משמעותי את ההצלחה של השגת הריון. על כן, במעבדת גלה-און הכנת הזירעונים להזרקה לרחם מבוצעת בשיטת השבחת זרע ואך ורק בשיטת הגראדיינט בכדי להגדיל את הסיכוי להריון. הכנת זרע טיפולית נעשית בתנאים סטריליים במנדף Class 2, בצנטריפוגות משוכללות ושימוש בחומרים מבוקרים ואיכותיים תחת פיקוח משרד הבריאות לעבודה בבני אדם. בנוסף הודות למיכשור מתקדם הקיים בגלה און ניתן להפיק את הזירעונים הן מנוזל זרע ובמקרים מיוחדים משתן (Retrograde Ejaculation).
    הזמן המשוער לסיום הוא – 60-75 דקות.
  • (להרחבה באשר ליתרונות שיטת הגרדייאט לחץ כאן).
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הכנת זרע אבחנתית

 
טיפול נכון בבעיות פוריות מתחיל בראש ובראשונה באבחנה מלאה ומדוייקת של נתוני הזרע ובכך חוסכת זמן, אכזבה וצער רב מכשלונות חוזרים של הטיפולים. לכן, עפ"י נתוני בדיקת הזרע המקיפה או עפ"י הוראות הרופא (במכתב ההפנייה), בנוסף לבדיקת הזרע המקיפה, מבוצעת השבחה זרע אבחנתית. תוצאות ההשבחה האבחנתית משלימות נתונים חסרים ומאפשרים לקבל תמונה מלאה על מצב הזירעונים. הנתונים מבדיקת הזרע הסטנדרטית והשבחת הזרע האבחנתית מאפשרים, לזוג ולרופא, לבחור את הדרך הטובה ביותר להמשך הטיפול במטרה להשיג הריון.

לפעמים הנתונים של הבדיקה הסטנדרטת מחייבים לבצע השבחת זרע אבחנתית כמו במצבים הבאים:

א. חוסר בזירעונים בבדיקה סטנדרטית בנוזל הזרע (Azoospermia) ;
ב. חוסר בנוזל זרע (Aspermia) וחשד ל - Retrograde Ejaculation;
ג. ספירת זירעונים נמוכה מאוד ((cryptozoospermia);
ד. חוסר בתנועתיות זירעונים (Necrozoospermia).

זמן הבדיקה המשוער הינו – 120-180 דקות. 
לתיאום בדיקה מקיפה באמצעים המתקדמים ביותר, צרו קשר עם הסניף הקרוב לביתכם או השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם.